דרור אוסלנדר — משחקי קופסא

שבת, 17.04.10 | שעה 20:00

דרור אוסלנדר

דרור אוסלנדר

דרור אוסלנדר

דרור אוסלנדר

דרור אוסלנדר


את שאריות הציור הפיגורטיבי בו התמחה בתחילת עבודתו כאמן, מורח עתה דרור אוסלנדר על מציאוֹת מהרחוב. את המשפחה, הספה, האנשים והיופי אותם חיפש על קנבס ובדי ריפוד הוא ממיר עתה לדמות המיתולוגית של החייל על גבי תמרורים, דיקטים, מיטות ושאריות ייצור תעשייתי.

החייל עבור אוסלנדר הוא מצב קיומי. כילד שנולד לאב לוחם וכאב לילדים שאולי יהפכו חיילים. ההתחפשות, המשחק וחומרי הגלם של ילדותו היו חיילי הפלסטיק והתרמילים הריקים שקיבל במתנה. תמיד מנצחים, תמיד בפוזה ותמיד מוכנים עם רובה יצאו חיילי הפלסטיק הירוקים מתוך שקיות הקורנפלקס וכסו את השטיח, השולחן והחדר. לא פלא שבהפכו לאב וכמי שספג טילים במלחמת לבנון השנייה הוא חוזר בשנית אל החיילים הפעם כאמן המנציח את השורד.

ההתעסקות בחיל הירוק היא אובססיבית עבור אוסלנדר. כילד – כי פסגת האושר היא נצחונו ואלמותיותו, וכהורה החרד לילדיו. כאמן, החייל הירוק עם הפוזה הנצחית כמו הקרנפים, הפילים והסוסים שגם הם יוצאים מתוך שקיות פלסטיק הוא משל ללא מתכלה – לגיבור הנצחי ולכן הוא מטמיע אותו כמו גרפיטי בזבלי היומיום. הטכניקה של המסה והתזה דרך שבלונות על שאריות החיים מעניקה לחייל ישות משוכפלת הנמצאת בכל מקום ומנצחת תמיד.

מוקדש: לאבא — אריה אוסלנדר, לוחם חטיבת גולני גדוד 13.

נעילת התערוכה: 13.05.10

אירוע הפתיחה: