דטל אווראנד ועפרה הופמן — דיאלוג אמנויות: מנקודת מוצא לקו הסיום

שבת, 15.05.10 | שעה 20:00

דטל אווראנד ועפרה הופמן דטל אווראנד ועפרה הופמן דטל אווראנד ועפרה הופמןדטל אווראנד ועפרה הופמן


דטל אווראנד, אמנית ברלינאית, מציירת נוף דמיוני על גבי מפות ניווט ישנות שירשה מאביה. קווי המתאר, הצבעים, הערים, ההרים, הנהרות והימים של היבשות השונות הם מצע לאפשרויות הגלומות בקצה העיפרון או מברשת הצבע. מנקודת התחלה כמעט אקראית היא מותחת קווים, מכתימה ומוחקת. בעבודתה מחריבה אווראנד את העבר ומתרכזת בבדיון עתידני. התוצאה דווקא מעוררת בצופה הרגשה שלפניו מפות קדמוניות. בסדרה אחרת היא משאירה רק את קווי המתאר הצבעוניים של המפות ויוצרת מרחב פיסולי דקיק. גם טכניקה זו מתחילה מנקודה אחת במרחב הנעה לאינספור כיוונים צבעוניים.

עפרה הופמן, רקדנית ישראלית, התחילה את הקרירה הבימתית שלה בבית הספר מימה קורפורל לשפת התנועה והפנטומימה בפאריס. אחרי מפגש עם מלביקה, חלוצת הריקוד ההודי במערב, התמסרה ללימוד הריקוד ההודי המסורתי. הופמן השתלמה בהודו ובפאריס ברזיו של הריקוד ההודי ופיתחה טכניקה ורעיונות כוריאוגרפים על פיו.

המפגש בין אווראנד והופמן קרה בהודו. דווקא שם, תחת ההשפעה של ארץ הזרה לשתיהן, הצליחו לנהל שיח בין השפה הפלסטית לשפת המחול ההודי תוך שימת דגש על התחביר המשותף לשתי האמנויות: נקודת התחלה, קווים במרחב, דינאמיקה וכוריאוגרפיה.

הודו, ברלין, פאריס ותל אביב נפגשות ביפו באירוע בינתרבותי, בינתחומי, בינאישי ועל זמני.
התערוכה תכלול שלושה מופעים פרי המפגש בין אווראנד להופמן שידגימו את הקסם ביצירה משותפת.

אירועים בגלריה:
15.05.10 | 21:00 — מופע פתיחה
21.05.10 | 12:00 — שיח גלריה
29.05.10 | 21:00 — ערב הסיום

נעילת התערוכה: 30.05.10

אירוע הפתיחה: